Rate this post

Czym pokryć nowy dach? Odpowiedź jest prosta: tanie blachy trapezowe to jedno z najbardziej racjonalnych rozwiązań. A przemawia za nimi kilka argumentów. Blacha jest materiałem nie tylko stosunkowo tanim, ale i zarazem wytrzymałym. Po jej położeniu nie musimy martwić się o dach swojego domu przez co najmniej kilkanaście lat. Blacha jest lekka, a więc można ją układać nawet na budynkach o słabszej konstrukcji. Tam, gdzie nie da się zastosować np. klasycznej dachówki.

Blachy trapezowe doskonale nadają się również do przykrywania elewacji budynków. Dzięki temu, że są sztywne wytwarza się z nich ogrodzenia, bramy, a nawet elementy konstrukcji budowlanych.
Tanie blachy trapezowe znajdują także zastosowanie jako pokrycia wielkopowierzchniowych dachów hal fabrycznych czy pawilonów usługowych.
Producenci oferują ogromną masę różnorodnych blach. Można wybierać do woli: grubość samej blachy, wielkość profilu i wreszcie odpowiedni kolor. Jeśli już mowa o kolorze, to w tym względzie blacha nie ma konkurencji. Takiej ferii barw nie znajdziemy w obrębie żadnego innego materiału przeznaczonego do pokrywania dachów.