Rate this post

 

Zalety mieszkania w Wołominie

Życie w stolicy nie należy do najtańszych. Wysokie ceny zarówno wynajmu, jak i kupna mieszkania skutecznie odstraszają wielu potencjalnych chętnych. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się okoliczne miasta i miasteczka. Jednym z nich jest – leżący niewiele ponad 20 km od Warszawy – Wołomin.

Zdecydowaną zaletą tego niemal 40-tysięcznego miasta powiatowego jest nieduża odległość od stolicy wraz ze stosunkowo niskim kosztem utrzymania się. Jeśli chodzi o mieszkania Wołomin również wychodzi naprzeciw potrzebom – powstaje tu coraz więcej nowoczesnych, deweloperskich osiedli, a również te starsze są remontowane i prezentują się bardzo przyzwoicie. Brak tu hałasu i wrzawy, jak ma to miejsce w Warszawie, a jednocześnie Wołomin stale rozwija się, ma świetne połączenia komunikacyjne ze stolicą i mniejszymi, sąsiednimi miejscowościami (autobusy prywatne, ZTM, pociągi). W tym roku wyremontowano trakcję kolejową i dworce, zbudowano tunele, dzięki którym mieszkańcy unikają stania w korkach na przejeździe, a w ubiegłym roku oddano do użytku dużą Galerię handlową ze znanymi sieciówkami i nowoczesnym kinem. Jeśli chodzi o koszt przeciętnego mieszkania Wołomin również wypada o wiele korzystniej od stolicy – cena za metr kwadratowy jest tu znacznie niższa niż na warszawskiej Białołęce lub Tarchominie, nie mówiąc już o Mokotowie, Wilanowie czy Śródmieściu.

Osoby, które pracują w Warszawie i są skłonne dojeżdżać 20 km, nie powinny się zastanawiać – warto choćby prześledzić wstępnie oferty (wystarcz fraza „mieszkania Wołomin” i wyszukiwarka pokaże nam mnóstwo ogłoszeń). Dobrze jest również zapytać o opinię innych mieszkańców tego miasta lub udać się osobiście na rozeznanie po wołomińskim terenie.