Przedstawione poniżej ćwiczenia wizualizacji ułatwiają radzenie sobie z przewlekłym bólem. Opracowane zostały przez Norman Shealy z Centrum Rehabilitacji Zdrowia i Bólu w La Cross (Wisconsin) i Davida Breslera z Kliniki Badania Bólu UCLA School of Medicine (University of California, Los Angeles). Być może, jeżeli teraz jesteś opanowany przez ból, mogą się one wydać trywialne Twojej krytycznej, lewej półkuli mózgowej. Użyj jednak obu swoich półkul i ćwicz.

WIZUALIZACJA SIŁ ZDROWOTNYCH ORGANIZMU. Dzięki temu ćwiczeniu mobilizujesz siły swojego ciała do kontroli bólu. Zmniejsza ono strach, który jest dla Ciebie jednym z czynników powodujących nasilenie dolegliwości.

-1. Odpręż się całkowicie, tak jak w poprzednich ćwiczeniach. 2. Przedstaw sobie obraz białych krwinek patrolujących wszystkie okolice Twojego ciała – starających się wykryć jakiekolwiek zaburzenia. Wyślij je tam, gdzie odczuwasz ból. Posiadają one moc naprawiania i uzdrawiania.

-3. Wyobraź sobie, jak białe krwinki atakują chorobę i niszczą ją, a okolica ta staje się czysta, zdrowa i wolna od bólu. 4. Zobacz, jak białe krwinki penetrują bolące, napięte mięśnie i tkankę łączną. Teraz

wyobraź sobie, jak się te tkanki rozluźniają. Poczuj całą tą okolicę ciała zupełnie rozluźnioną. 5. Poczuj, jak wraz z rozluźnieniem mięśni i tkanki łącznej ból tej okolicy się zmniejsza lub całkiem znika.

-6. Wyprowadź się ze stanu odprężenia, otwórz oczy. Jesteś gotów podjąć swoje zwykle czynności, będąc wolnym od bólu.

Author:

Related Post

top