Rate this post

W przeciągu setek lat budowniczowie, realizując swe wizje, stworzyli wiele niesamowitych budowli. Obecna sztuka budowlana nie różni się zasadniczo, o tej sprzed wieków, natomiast architektura, zdecydowanie, tak.
Dzisiaj wykorzystujemy super nowoczesne technologie, które pozwalają nam stawiać bardzo wysokie wieżowce, często o bardzo dziwnych kształtach, przykładem może być 321 metrowy, Burdż- al- Arab w Dubaju, jeden z najbardziej luksusowych hoteli świata, o kształcie żagla.
Przed wiekami wybudowanie takiego wysokościowca, nie było możliwe, ale patrząc na starożytne nieruchomości np. rzymskie Koloseum, monumentalny amfiteatr, wzniesiony w latach 70 naszej ery, który stoi do dziś, widzimy, że sztuka budowlana tamtego okresu była doskonała. Takich przykładów, trwałości tych wiekowych budowli jest wiele, zadziwia w ogóle to, że jeszcze istnieją, bo jakoś trudno sobie wyobrazić, że np. nasz Pałac Kultury i Nauki, będzie stał przez dwa tysiące lat, bo o ile dzisiejsza technologia jest bardzo wysoka, to trwałość już niekoniecznie.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.