Mieszkania na sprzedaż

Mieszkania na sprzedaż

Choć boom na rynku nieruchomości powoli mamy już za sobą, a jego efekty widać wyśmienicie. Wciąż też rośnie liczba mieszkań, które zostają oddane do użytku. Nowe mieszkania wciąż są budowane i znajdują swoich nabywców. W marcu tego roku liczba nowych mieszkań wzrosła o 33,4 procent w stosunku do tego samego okresu z roku 2007. Jednocześnie też zmalała liczba marcowych mieszkań oddanych do użytku w 2008 roku w stosunku do liczby lokali mieszkaniowych oddanych w lutym tego roku.

Nowe mieszkania wciąż przybywają, a właściciele lokali z rynku wtórnego mają coraz większy problem, by sprzedać swoje mieszkania. Rośnie konkurencja, a co za tym idzie, ceny mieszkań z drugiej ręki spadają. Sprzedawcy na tym tracą, nabywcy zaś bardzo zyskują. Jeśli ktoś chce kupić mieszkanie, warto aby poczekał jeszcze trochę. Według analiz i prognoz ceny lokali mieszkaniowych z rynku wtórnego stopniowo będą spadać i w efekcie zapłacimy za nie o kilka procent mniej. Ta wiadomość nie cieszy właścicieli mieszkań, którzy już od jakiegoś czasu próbują je korzystnie sprzedać.

W związku z coraz większym wyborem mieszkań z rynku wtórnego, potencjalni kupcy mogą przebierać w ofertach. Każdy bowiem próbuje znaleźć lokal dobrze wyposażony, w atrakcyjnej okolicy, a jednocześnie w korzystnej cenie. Jeśli się dobrze postara, wobec obecnej sytuacji na wtórnym rynku mieszkań, jest w stanie taką nieruchomość znaleźć.

Author:

Related Post

top