Rate this post

Deweloperzy z roku na rok coraz bardziej podbijają ceny oferowanych przez siebie domów i mieszkań. Ceny te to niejednokrotnie sumy, od których może zakręcić się w głowie. Co ma wpływ na ich wysokość ?
Po pierwsze z pewnością to, że drożeją grunty. Cena za metr kwadratowy powierzchni, którą można później przygotować pod działkę budowlaną osiągnęła najwyższy od lat poziom i jesteśmy w tej kwestii najdroższym państwem w całej Unii Europejskiej.
Przygotowanie terenu pod budowę(czyli tzw. uzbrojenie go) wiąże się z określonymi kosztami, które u nas są(według dużej części znawców tematu) sztucznie zawyżane. Mam tu na myśli koszty wynajęcia ciężkiego sprzętu, który konieczny jest do równania terenu czy osuszania gleb. O sprzęcie i ludziach niezbędnych do karczowania lasów już nie wspominam. To generuje kolejne koszta, do których dochodzi również robocizna.
Z tych właśnie względów ceny nieruchomości rosną i rosnąć będą wciąż, dopóki nasz rząd nie podejmie konkretnych działań w celu regulacji cen.