Rate this post

Rehabilitacja kręgosłupa – metody

Kiedy potrzebna jest nam rehabilitacja kręgosłupa Kraków ma bardzo wiele możliwości, dlatego pierwszym krokiem, który powinniśmy podjąć kiedy potrzebna jest nam rehabilitacja, powinna być konsultacja ze specjalistą – jakim może być lekarz medycyny lub fizjoterapeuta.
Dobry lekarz czy fizjoterapeuta doradzi nam, od czego powinniśmy zacząć, i będzie w stanie wytłumaczyć nam, jaka jest specyfika i zaplecze naszego schorzenia. Kręgosłup jest skomplikowanym obszarem ciała, a ból dotykający nas w odcinku krzyżowo-lędźwiowym będzie miał zupełnie inne podłoże niż ból kręgosłupa szyjnego. Rehabilitacja też będzie wyglądała inaczej, gdyż w niektórych przypadkach, kiedy ból jest nieznośny, rozpocznie się ona od zabiegów takich jak elektrostymulacja czy nawet zastrzyków, które będą miały na celu rozluźnienie i uśmierzenie bólu, pozwalające na rozpoczęcie właściwej rehabilitacji.
Niezbędne dla zdrowia i przywrócenia pełnej sprawności kręgosłupa będzie zawsze wykonywanie odpowiednich ćwiczeń fizycznych, zaleconych przez fizjoterapeutę czy rehabilitanta.