Małe kuchnie zazwyczaj rzadko są kwestią wyboru inwestora, a częściej koniecznością – szczególnie w mieszkaniach w bloku. Można je jednak zaaranżować tak, aby były nie tylko ładne, ale także funkcjonalne – nawet organizując w nich przestrzeń do spożywania posiłków z rodziną.

Okrągły stół – dobry wybór do małej kuchni

Małe kuchnie zwykle są skazane na ściskanie wszystkiego, co się posiada na niewielkiej powierzchni. Jednak na czas posiłków warto nie ściskać się, tylko zasiąść do wspólnego stołu – choćby niewielkiego. Okrągły kształt blatu daje możliwość rozsądniejszego zagospodarowania przestrzeni w kuchni i zorganizowania tam miejsca na krzesła dla 4 osób. Poza posiłkami krzesła mogą być wygodnie wsuwane pod blat i nie przeszkadzają w pracach kuchennych.

Wśród modeli o okrągłym blacie można postawić zarówno na stoły z czterema lub trzema nogami, jak i te na jednej centralnej nodze. Wybór rodzaju stelaża zależeć powinien nie tylko od ilości miejsca w kuchni i rodzaju krzeseł, ale również od stylistyki takiego wnętrza. Pojedyncza noga stołu świetnie wygląda w przypadku stolików szklanych w stylu nowoczesnym, ale również w zestawieniu z meblami w stylu prowansalskim, francuskim lub angielskim – w małej kuchni dają one efekt paryskiej kawiarenki przełożonej na nasz rodzimy grunt.

Stoły rozkładane – ciekawa opcja

Stoły do kuchni mogą też być rozkładane – nawet wśród stołów okrągłych zdarzają się modele, które mają dodatkowy blat tworzący stół owalny dla większej ilości osób. To idealne rozwiązanie na czas świąt. W mikro kuchniach, w których każdy centymetr ma znaczenie, można postawić prostokątny lub półokrągły stolik, którego blat składa się równolegle do ściany. Do niego warto dosunąć dwa niewielkie hokery lub składane krzesełka, które na czas posiłków można odkładać pod ścianę.

Składane blaty są bardzo chętnie wykorzystywane w kawalerkach, gdzie kuchnie to często tylko niewielkie aneksy kuchenne lub pomieszczenia, w których z trudem mogą zmieścić się stojąc dwie osoby. Odpowiedni wybór mebli w takich kuchniach to sprawa kluczowa.

Author:

Related Post

top