Kostka brukowa Starobruk

Kostka brukowa

Dobór kostki brukowej powinien być przemyślany. Mimo ogromnego wyboru kształtów, kolorów i faktur, warto zwrócić uwagę na kilka innych, ważnych czynników, by kostka brukowa cieszyła nasze oczy jak najdłużej.
Standardowo, do ścieżek wystarczy użyć kostki brukowej o grubości 4 cm. Natomiast jeśli chcemy wyłożyć podjazd materiałem trwałym, po którym będą się poruszać pojazdy takie jak samochodu czy inne ciężki maszyny, warto postawić na grubszą kostkę czyli taką o grubości 6-8 cm. Należy również pamiętać o ułożeniu w takiej sytuacji, krawężników drogowych. Podniesie to trwałość i wytrzymałość nawierzchni. Natomiast wokół rabat lub roślin powinna stanąć solidna, betonowa palisada.
Nie tylko grubość jest ważna ale również parametry użytkowania wybranej przez nas kostki. Podczas zakupu należy sprawdzić: stopień zagęszczenia betonu, wytrzymałość na ściskanie, nasiąkliwość a także odporność na mróz i ścieralność. O takie szczegóły warto zapytać sprzedawcę, który na pewno doradzi nam odpowiednią kostkę brukową do naszego ogrodu.

Author:

Related Post

top