Rate this post

Żeby przekonać się o popularności pizzy w Polsce wystarczy zapytać się o tą potrawę dzieci lub obserwować lokale, które ją proponują. Włoskie danie cieszy się uznaniem ponieważ jest pełnowartościowe, daje praktycznie dowolną możliwość konfiguracji składników oraz szybko się je robi. Oczywiście pizzę przygotowuje się nie tylko w odpowiednich lokalach. Na wykonanie tej potrawy może sobie pozwolić każdy z nas. Wystarczą odpowiednie zakupy i sprawny piekarnik.

Zanim pójdziecie po składniki do sklepu, musicie się zastanowić czy przygotujecie spód sami, czy kupicie gotowy. Ponadto warto jest zapytać się domowników o ulubione komponenty. Wśród najczęściej stosowanych dodatków wyróżnić można szynkę, pieczarki, cebulę, mięso z kurczaka, czy paprykę. Nie musicie się także martwić o sos pomidorowy do posmarowania domowej pizzy. Coraz częściej w supermarketach spotkać można gotowe produkty tego typu. Gdy wszystkie składniki zostały kupione, spokojnie może się wziąć za przygotowywanie dania.

W zależności od posiadanej formy, pizza może mieć kształt okrągły lub też kwadratowy. Gdy ciasto zostanie rozprowadzone po powierzchni blachy, należy nałożyć sos, a następnie wybrane dodatki. Ostatnim zabiegiem jest pokrycie całości grubą warstwą żółtego sera. Jeżeli wybierzecie dobry ser, ten nie tylko będzie wyglądał apetycznie, ale także zapiecze się. Zaraz po złożeniu kompozycji należy nagrzać piekarnik. Ponieważ temperatura pieczenia musi być bardzo wysoka, może to potrwać nawet kilka minut. Pizza musi leżeć w rozgrzanym piecu nawet kilkanaście minut. W ten sposób będziecie mieli pewność, że składniki połączą się i stworzą kulinarną całość. Ponadto unikniecie sytuacji, w której ciasto będzie w części surowe.