Zdrowa pizza
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pizza kojarzy się przede wszystkim z niezdrowym i wysokokalorycznym jedzeniem. Rzeczywiście – pizza (szczególnie ta ze sporą ilością sera i przyrządzana na grubym cieście) jest dość kaloryczna. Nie oznacza to jednak, że nie można sobie na nią pozwolić od czasu do czasu. Tak naprawdę jednak nie jest tak do końca, że pizza jest niezdrowa. Jeżeli znajdują się na niej takie dodatki jak grillowany kurczak czy na przykład warzywa, to możemy mówić nawet o pełnowartościowej potrawie. W dzisiejszych czasach nie brak osób, dla których bardzo duże znaczenie ma zdrowe odżywianie. Ciągle przybywają kolejni miłośnicy pełnowartościowych potraw. Wielu z nich jednak nie może zapomnieć o tym, jak bardzo pyszna i pachnąca apetycznie jest pizza. Znaleziono już w tym temacie… kompromis. Zdrowa pizza gości dzisiaj na wielu polskich stołach.

Pizza to nie tylko pizza margherita, pizza hawajska czy pizza marinara. To także wiele innych rodzajów pizzy, które nierzadko klient pizzerii może stworzyć sam. To tylko kwestia dobrania zdrowych i pełnowartościowych dodatków. Pizza z warzywa bez ogromnej ilości sera może smakować naprawdę wyśmienicie. Jest jeszcze kwestia ciasta do pizzy. Pizzowe ciasto wcale nie musi być przyrządzone tylko i wyłącznie z dużej ilości białej mąki. Wielu kucharzy (zawodowców i amatorów) przygotowuje pizzę z mąki razowej. Takie ciasto do pizzy, do tego cienkie i pokryte nietuczącymi warzywami jest w pełni wartościowym jedzeniem!

Sos do pizzy także nie musi być tuczący i niezdrowy. Wystarczy, aby był przygotowany z sosu ze świeżych pomidorów, z oliwy z oliwek oraz czosnku. Do tego chudy ser. Zdrowa pizza wcale nie musi smakować gorzej. Wręcz przeciwnie. Taka pizza nie dość, że jest zdrowsza, to jeszcze ma o wiele mniej kalorii, co ma bardzo duże znaczenie dla osób, które dbają o linię.

Author:

Related Post

top