Pizzeria
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Polacy już od dobrych kilkunastu lat mają naprawdę szeroki dostęp do coraz to bardziej egzotycznych potraw. Można zorganizować biznesowy obiad w restauracji chińskiej, pójść na randkę do knajpy tajskiej, albo zdecydować się na pizzę. Ostatnie danie tak głęboko zakorzeniło się w świadomości naszych rodaków, że bardzo często pojawia się w spisie ulubionych posiłków. Czym jednak właściwie jest pizza i gdzie można spotkać pizzerię?

Pizza jest niezwykle prostą potrawą. W teorii jest to okrągły i płaski placek drożdżowy, którego powierzchnię smaruje się specjalnie przygotowanym sosem pomidorowym. To jednak nie koniec składników. Na pizzę nakłada się także ulubione dodatki i ostatecznie posypuje je serem. Ostatnim zabiegiem jest upieczenie placka. Ten wkłada się do rozgrzanego pieca i trzyma w wysokiej temperaturze przez co najmniej kilkanaście minut. W ten sposób powstaje danie, które na ogół podaje się na ciepło. Możliwe jest także jedzenie pizzy na zimno.

Ogromna popularność włoskiej potrawy sprawiła, że lokale podające ją umiejscowione są praktycznie na całym świecie. Nie inaczej jest także i w Polsce. Pizzerie są tak popularnym zjawiskiem w naszym kraju, że często w dużych miastach na jednej ulicy spotkać można nawet kilka tego typu restauracji. Na ogół pizzerie są dosyć prostymi lokalami. Wystrój wnętrza ograniczany jest do absolutnego minimum, a meble wykonane są z drewna. Oczywiście nie wyklucza to sytuacji, w której knajpka będzie elegancka i naprawdę przyjazna klientowi. Duża liczba pizzerii i popularność dania sprawiły, że pizza w Warszawie, Krakowie, czy Gdańsku stała się sposobem na pełnowartościowy i szybki posiłek.

Author:

Related Post

top